Wieści z gminy

ZDALNA SZKOŁA + W MAŁDYTACH

Gmina Małdyty już po raz drugi otrzymała grant na zakup komputerów do prowadzenia nauki zdalnej. Złożony przez  Wójta Gminy Małdyty kolejny wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa  został rozpatrzony również  pozytywnie. Gmina Małdyty otrzymała grant  w wysokości  75.000 zł i  dokonała zakupu 38  szt. laptopów wraz   z oprogramowaniem, z których będą korzystać uczniowie w ramach prowadzenia lekcji zdalnych.

Grant realizowany jest w ramach projektu pn. „Zdalna Szkoła+” Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” . Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami COVID-19.

Głównym kryterium przyznania grantu  tym razem   była liczba rodzin wielodzietnych na terenie gminy. I to gminy będą decydować o tym, jaki sprzęt kupią i komu będą go wypożyczać. Po zakończeniu epidemii kupione za pieniądze ze "Zdalnej szkoły" i "Zdalnej szkoły +" laptopy wrócą do szkół i tam będą wykorzystywane przez uczniów.

Warto podkreślić, iż wcześniej otrzymany grant programu „Zdalna szkoła” w wysokości 60 000  zł pozwolił na zakup 30 laptopów, które trafiły już do  gminnych szkół.

INFORMACJA KRAJOWEJ IZBY KOMINIARZY

kik a3 kolor

Z KOMPUTEREM NA TY - SZKOLENIA CYFROWE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY MAŁDYTY

„Z komputerem na Ty” – szkolenia cyfrowe dla mieszkańców Gminy Małdyty.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Małdyty, w wieku powyżej 25 lat, do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach realizowanego przez Gminę projektu „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego”. Projekt odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej    nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Co jest ważne? Po zakończeniu projektu, zakupione 24 laptopy wzbogacą wyposażenie szkolnych sal informatycznych i będą wypożyczane uczniom do nauki zdalnej.

Startujemy 21 września 2020r.Liczba miejsc ograniczona!

Każdy mieszkaniec Gminy znajdzie coś dla siebie. Planowana tematyka szkoleń:

  1. Rolnik w sieci.
  2. Rodzic w Internecie.
  3. Moje finanse i transakcje w sieci.
  4. Działam w sieciach społecznościowych.
  5. Tworzę własną stronę internetową.

Spotkania szkoleniowe odbywać się będą w Małdytach, w Szymonowie a także w wybranych sołectwach – dopasujemy harmonogram do potrzeb mieszkańców.

Wszystkie osoby chętne do udziału w szkoleniach prosimy o kontakt z Panią Ewą Samojedną pod numerem telefonu 883 299 093. Zapisy prowadzone są też w Referacie Oświaty Urzędu Gminy pok. nr 9.

 

                                                                                               Zapraszamy

Załączniki:
Pobierz plik (CCI20200915_0002.jpg)CCI20200915_0002.jpg[ ]1278 kB

ZAWIADOMIENIE NA XVIII SESJĘ RADY GMINY MAŁDYTY, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 23 WRZEŚNIA 2020 ROKU O GODZ. 10:00 W URZĘDZIE GMINY MAŁDYTY

W załączeniu zawiadomienie na Sesję

Załączniki:
Pobierz plik (Zawiadomienie na Sesję.pdf)Zawiadomienie na Sesję.pdf[ ]575 kB

KOMUNIKAT PRASOWY: PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI RAKA PIERSI

luxmed

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W LIDZE NGOs

Liga NGOs to bezpłatny program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.ligangos.pl.

Załączniki:
Pobierz plik (Liga NGOs ulotka.jpg)Liga NGOs ulotka.jpg[ ]204 kB

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TESTOWY Z ZAKRESU BEZPIECZNEJ PRACY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

krus

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ "PPK BLISKO CIEBIE" POD HONOROWYM PATRONATEM WOJEWODY WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO

W załączeniu zaproszenie

ARiMR OGŁASZA KOLEJNY NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE W RAMACH DZIAŁANIA 5.4 PRZETWARZANIE PRODUKTÓW RYBOŁÓSTWA I AKWAKULTURY

Prezes ARiMR ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie, w ramach działania 5.4 Przetwarzanie produktów rybołówstwa i akwakultury, dla podmiotów poszkodowanych ekonomicznie w wyniku epidemii COVID-19. Nabór prowadzony będzie w terminie od 1 do 7 września 2020 r. (link do ogłoszenia).

Pomoc w ramach ww. naboru przyznaje się w formie wypłaty premii określonej w umowie o dofinansowanie.O wsparcie ubiegać mogą się zakłady przetwórstwa produktów rybnych, posiadające status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa w rozumieniu zalecenia 2003/361/WE.Nabór dedykowany jest dla wnioskodawców, którzy roczny przychód netto z tytułu sprzedaży produktów rybołówstwa lub akwakultury uzyskany z wykonywania działalności gospodarczej związanej z działalnością PKD 10.20.Z. Przetwarzanie i konserwowanie ryb, skorupiaków i mięczaków będą dokumentowali na  podstawie oświadczenia i dokumentów księgowych z lat 2016–2018, składanych wraz z wnioskiem o dofinansowanie, poświadczających wysokość osiągniętego przychodu.

W tym miejscu przekazuję także link (tutaj) do komunikatu informacyjnego umieszczonego na stronie internetowej ARiMR o rozpoczynającym się naborze i zasadach udzielania wsparcia finansowego, w którym umieszczone zostały odnośniki m.in. do ogłoszenia o naborze wniosków oraz do wzoru wniosku o dofinansowanie i instrukcji jego wypełniania.

Wartym podkreślenia jest to, że w ramach ułatwienia w aplikowaniu o dopłatę do kapitału rekompensującą straty gospodarcze wynikające z epidemii COVID-19, lista załączników do wniosku o dofinansowanie została skrócona do niezbędnego minimum.

Ponadto informuję, że w ramach przedmiotowego działania planowane jest przeprowadzenie jeszcze jednego naboru pod koniec bieżącego roku, który dedykowany będzie dla wnioskodawców, którzy wykorzystują surowiec pochodzący z krajowych połowów morskich w ilości powyżej 75% wielkości produkcji ustalony na podstawie dokumentów pierwszej sprzedaży oraz Handlowych Dokumentów Identyfikacyjnych wydanych w 2018 r.

81 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

81

Strona 1 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian

Szukaj w serwisie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 48
Wczoraj 88
Tydzień 511
Miesiąc 2036
Wszystkich 159200