Wieści z gminy

INFORMACJA KRAJOWEJ IZBY KOMINIARZY

kik a3 kolor

Z KOMPUTEREM NA TY - SZKOLENIA CYFROWE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY MAŁDYTY

„Z komputerem na Ty” – szkolenia cyfrowe dla mieszkańców Gminy Małdyty.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Małdyty, w wieku powyżej 25 lat, do udziału w bezpłatnych szkoleniach w ramach realizowanego przez Gminę projektu „Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego”. Projekt odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej    nr III: Cyfrowe Kompetencje Społeczeństwa, działania 3.1.: Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

Co jest ważne? Po zakończeniu projektu, zakupione 24 laptopy wzbogacą wyposażenie szkolnych sal informatycznych i będą wypożyczane uczniom do nauki zdalnej.

Startujemy 21 września 2020r.Liczba miejsc ograniczona!

Każdy mieszkaniec Gminy znajdzie coś dla siebie. Planowana tematyka szkoleń:

  1. Rolnik w sieci.
  2. Rodzic w Internecie.
  3. Moje finanse i transakcje w sieci.
  4. Działam w sieciach społecznościowych.
  5. Tworzę własną stronę internetową.

Spotkania szkoleniowe odbywać się będą w Małdytach, w Szymonowie a także w wybranych sołectwach – dopasujemy harmonogram do potrzeb mieszkańców.

Wszystkie osoby chętne do udziału w szkoleniach prosimy o kontakt z Panią Ewą Samojedną pod numerem telefonu 883 299 093. Zapisy prowadzone są też w Referacie Oświaty Urzędu Gminy pok. nr 9.

 

                                                                                               Zapraszamy

Załączniki:
Pobierz plik (CCI20200915_0002.jpg)CCI20200915_0002.jpg[ ]1278 kB

ZAWIADOMIENIE NA XVIII SESJĘ RADY GMINY MAŁDYTY, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 23 WRZEŚNIA 2020 ROKU O GODZ. 10:00 W URZĘDZIE GMINY MAŁDYTY

W załączeniu zawiadomienie na Sesję

Załączniki:
Pobierz plik (Zawiadomienie na Sesję.pdf)Zawiadomienie na Sesję.pdf[ ]575 kB

KOMUNIKAT PRASOWY: PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI RAKA PIERSI

luxmed

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W LIDZE NGOs

Liga NGOs to bezpłatny program edukacyjny dla liderów społeczeństwa obywatelskiego.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej: www.ligangos.pl.

Załączniki:
Pobierz plik (Liga NGOs ulotka.jpg)Liga NGOs ulotka.jpg[ ]204 kB

OGÓLNOPOLSKI KONKURS TESTOWY Z ZAKRESU BEZPIECZNEJ PRACY W GOSPODARSTWIE ROLNYM

krus

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ "PPK BLISKO CIEBIE" POD HONOROWYM PATRONATEM WOJEWODY WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO

W załączeniu zaproszenie

ARiMR OGŁASZA KOLEJNY NABÓR WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE W RAMACH DZIAŁANIA 5.4 PRZETWARZANIE PRODUKTÓW RYBOŁÓSTWA I AKWAKULTURY

Prezes ARiMR ogłosił kolejny nabór wniosków o dofinansowanie, w ramach działania 5.4 Przetwarzanie produktów rybołówstwa i akwakultury, dla podmiotów poszkodowanych ekonomicznie w wyniku epidemii COVID-19. Nabór prowadzony będzie w terminie od 1 do 7 września 2020 r. (link do ogłoszenia).

Pomoc w ramach ww. naboru przyznaje się w formie wypłaty premii określonej w umowie o dofinansowanie.O wsparcie ubiegać mogą się zakłady przetwórstwa produktów rybnych, posiadające status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa w rozumieniu zalecenia 2003/361/WE.Nabór dedykowany jest dla wnioskodawców, którzy roczny przychód netto z tytułu sprzedaży produktów rybołówstwa lub akwakultury uzyskany z wykonywania działalności gospodarczej związanej z działalnością PKD 10.20.Z. Przetwarzanie i konserwowanie ryb, skorupiaków i mięczaków będą dokumentowali na  podstawie oświadczenia i dokumentów księgowych z lat 2016–2018, składanych wraz z wnioskiem o dofinansowanie, poświadczających wysokość osiągniętego przychodu.

W tym miejscu przekazuję także link (tutaj) do komunikatu informacyjnego umieszczonego na stronie internetowej ARiMR o rozpoczynającym się naborze i zasadach udzielania wsparcia finansowego, w którym umieszczone zostały odnośniki m.in. do ogłoszenia o naborze wniosków oraz do wzoru wniosku o dofinansowanie i instrukcji jego wypełniania.

Wartym podkreślenia jest to, że w ramach ułatwienia w aplikowaniu o dopłatę do kapitału rekompensującą straty gospodarcze wynikające z epidemii COVID-19, lista załączników do wniosku o dofinansowanie została skrócona do niezbędnego minimum.

Ponadto informuję, że w ramach przedmiotowego działania planowane jest przeprowadzenie jeszcze jednego naboru pod koniec bieżącego roku, który dedykowany będzie dla wnioskodawców, którzy wykorzystują surowiec pochodzący z krajowych połowów morskich w ilości powyżej 75% wielkości produkcji ustalony na podstawie dokumentów pierwszej sprzedaży oraz Handlowych Dokumentów Identyfikacyjnych wydanych w 2018 r.

81 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

81

ROZPOCZĘCIE PRAC NAD UCHWAŁĄ SEJMIKU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO

W załaczeniu pismo dotyczące prac nad uchwałą

Załączniki:
Pobierz plik (OW-I.7168.1.2020(1).pdf)OW-I.7168.1.2020(1).pdf[ ]790 kB

Strona 1 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy

Szukaj w serwisie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1
Wczoraj 104
Tydzień 105
Miesiąc 1630
Wszystkich 158794