Wieści z gminy

ZWOŁUJĘ XVII SESJĘ RADY GMINY MAŁDYTY, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA 19 SIERPNIA 2020 ROKU O GODZINIE 10:00 W URZĘDZIE GMINY MAŁDYTY

W załączeniu zawiadomienie na sesję.

Załączniki:
Pobierz plik (Zawiadomienie na sesję.pdf)Zawiadomienie na sesję.pdf[ ]749 kB

OBWIESZCZENIE W SPRAWIE PLANU ŁOWIECKIEGO KOŁA ŁOWIECKIEGO DZIĘCIOŁ

W załaczeniu obwieszczenie

Załączniki:
Pobierz plik (Obwieszczenie.pdf)Obwieszczenie.pdf[ ]415 kB

KONKURS PLASTYCZNY - PAMIĄTKA Z WAKACJI SPĘDZONYCH W GMINIE MAŁDYTY

konkurs Pamiątka z wakacji

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin.pdf)Regulamin.pdf[ ]1351 kB

1 SIERPNIA 2020 R. WŁĄCZYMY SYRENY

1sierpnia

ARiMR: 300 TYS. ZŁ NA ODTWORZENIE POTENCJAŁU GOSPODARSTWA

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, mają czas
do31 sierpnia 2020 r., by złożyć wnioski i skorzystać ze wsparciafinansowego w ramach PROW na lata 2014-2020.

O pomoc w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Ponadto o wsparcie mogą wnioskować rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał, w drodze decyzji, zabicie świń lub zniszczenie zwłok świń w celu zwalczania ASF.

Dotacje są dostępne dla tych, którzy ponieśli straty w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w co najmniej jednym z dwóch lat poprzednich. Wysokość strat w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich czy rybach uprawniająca do starania się o pomoc musi wynieść co najmniej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej oraz straty te muszą dotyczyć składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Wysokość poniesionych strat, jakie powstały w gospodarstwie, określa komisja powołana przez wojewodę.

Natomiast w przypadku wstąpienia afrykańskiego pomoru świń o pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którym powiatowy lekarz weterynarii nakazał zabicie świń lub zniszczenie ich zwłok w celu zwalczania ASF, a w dniu wydania tej decyzji stanowiły one
co najmniej 30 proc. świń będących w posiadaniu tego gospodarza.

Maksymalna kwota wsparcia, jaką można otrzymać, wynosi do 300 tys. zł, z tym że nie może przekroczyć ona poziomu 80 proc. kosztów kwalifikowanych.

W przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych, jeżeli zniszczony składnik gospodarstwa był ubezpieczony, wówczas wysokość pomocy pomniejsza się o kwotę odszkodowania uzyskanego z tytułu jego ubezpieczenia. Ponadto, jeżeli rolnik nie zawarł umowy obowiązkowego ubezpieczenia upraw, a będzie ubiegał się o pomoc na odtworzenie plantacji chmielu, sadów, plantacji krzewów owocowych gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat, wówczas kwotę pomocy na odtworzenie tego składnika pomniejsza się o połowę.

Dotacjęna pokrycie strat spowodowanych klęskami żywiołowymi możnaprzeznaczyć na inwestycje odtwarzające zniszczone składniki gospodarstwa, np. na odtworzenie plantacji wieloletnich, sadów, odbudowę zniszczonych budynków czy zakup nowych maszyn lub urządzeń rolniczych.

Z kolei rolnik, którego gospodarstwo zostało poszkodowane przez ASF, dotację może otrzymać na inwestycje, które nie są związane z produkcją świń.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną lub rejestrowaną przesyłką pocztową.

Więcej informacji: na portalu internetowym - www.arimr.gov.pl, pod numerem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84 oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW - WYMAGANIA WETERYNARYJNE PRZY PROWADZENIU RZEŹNI ROLNICZEJ / UBOJU NA WŁASNY UŻYTEK

W załączeniu informacja

PROGRAM POLE DZIAŁANIA

Zapraszamy młodzież w wieku 15-18 lat do programu Pole Działania. Pole Działania to roczny program Fundacji Wspomagania Wsi skierowany do nastoletnich mieszkańców wsi, zainteresowanych działaniem społecznym, którzy chcą przeżyć przygodę z zaplanowaniem i przeprowadzeniem projektu społecznego w swojej okolicy.

Jak to działa?
Wspólnie z uczestnikami z całej Polski przejdziemy całą ścieżkę projektową: od zbadania potrzeb ludzi, na rzecz których chcą działać, przez zaplanowanie projektów, po ich realizację. Na nasz program składają się cztery warsztaty szkoleniowe, na które zaprosimy uczestników i zadania, które wykonają między spotkaniami. Wszystko po to, żeby przygotować ich na przeprowadzenie projektów społecznych, a w dłuższej perspektywie, żeby stali się nowym pokoleniem liderów wiejskich.

Czego będzie można się nauczyć?
Na warsztatach szkoleniowych uczestnicy dowiedzą się:

 • jak rozpoznawać potrzeby ludzi, dla których chcą działać
 • jak pracować metodą projektową, żeby bez stresu zaplanować i zrealizować działanie
 • jak rozpoznawać sprzymierzeńców w swojej okolicy i nawiązywać z nimi kontakt, żeby pomogli w projekcie
 • jak zbudować zespół, podzielić się zadaniami i jak zadbać o komunikację w zespole, żeby praca nad projektem była przyjemnością
 • jak poradzić sobie z formalnościami przy realizacji projektu
 • jak skutecznie opowiadać o projekcie, czyli gdzie przedstawić informację o nim i jakim językiem mówić, żeby zdobył zainteresowanie
 • jak i skąd pozyskać pieniądze na działanie

Między spotkaniami uczestnicy wykonają zadania niezbędne do zaplanowania i przeprowadzenia projektu. Bez obaw! Każdy otrzyma wsparcie na etapie planowania i realizacji działań. W ramach zadań:

 • zmierzą się z przeprowadzeniem mini-diagnozy społecznej, czyli badania w swojej miejscowości, żeby poznać potrzeby mieszkańców, dla których będą działać
 • z naszą pomocą krok po kroku pomysł na projekt przekują w konkretny plan działania
 • przeprowadzą działanie społeczne z swojej miejscowości

Pracujemy metodami aktywnymi, nie należy więc spodziewać się wykładów i lekcji! Podczas warsztatów i po nich uczestnicy będą mogli skorzystać z naszego wsparcia mentorskiego. Dofinansujemy też ich projekty.

Dla kogo jest program?
Zapraszamy uczniów i uczennice szkół średnich z całej Polski w wieku od 15 do 18 lat mieszkających na wsi lub w mieście do 20 tys. Nie szkodzi, jeśli do tej pory młodzież nie ma na swoim koncie pierwszych projektów czy współpracy z organizacjami społecznymi. Do programu przyjmujemy także osoby bez doświadczenia w działaniach społecznych za to z wielkim sercem i wyobraźnią. Być może ich pierwszy projekt narodzi się podczas Pola Działania!

Kiedy i gdzie się spotkamy?
Program Pole Działania trwa od października 2020 r. do czerwca 2021 r. Warsztaty szkoleniowe odbędą się w Warszawie w październiku i listopadzie 2020 r. oraz w marcu i czerwcu 2021 r.
Wasze projekty zostaną zrealizowane na terenie Waszych miejscowości lub gmin między marcem a czerwcem 2021 r. 

Zapraszamy na stronę programu Pole Działania, gdzie znajdziecie wszystkie przydatne informacje, szczegóły rekrutacji i harmonogram.

Zapraszamy
Zespół Fundacji Wspomagania Wsi

AKTUALNE PROBLEMY W UPRAWIE I OBROCIE ROŚLIN BOBOWATYCH

wmodr

AKCJA "BITWA O WOZY" II TURA

s4 bedzie kolejna edycja bitwy o wozy 1594025834 18826

PROJEKT FUNDACJI ATUT

 • Mieszkasz, pracujesz albo uczysz się w województwie warmińsko-mazurskim?
 • Posiadasz maksymalnie średnie wykształcenie albo skończyłeś 50 lat?
 • Nie prowadzisz działalności gospodarczej?
 • Zależy Ci na rozwoju zawodowym? Zastanawiasz się nad tym w jaki sposób zdobyć nowe umiejętności?

Jeżeli spełniasz te warunki, mamy dla Ciebie coś specjalnego – w ramach realizowanego przez fundację „ATUT” projektu „Nowe umiejętności to większe możliwości 2” możesz teraz skorzystać z wysokiego dofinansowania na szkolenia z zarządzania projektami w Altkom Akademii.

Zarządzanie projektami to jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin wiedzy – łącząc w sobie kompetencje biznesowo-technologiczne z czynnościami analitycznymi i przywódczymi oraz umiejętnościami miękkimi znajduje zastosowanie w niezwykle różnorodnych obszarach i zapewnia uniwersalne przygotowanie do wyzwań współczesnego rynku pracy.

Oferujemy szkolenia z następujących metodyk zarządzania projektami
– wybierz dwa i otrzymaj 88,5% dofinansowania na zajęcia oraz 100%
na egzamin certyfikujący.

Wszystkie szkolenia i egzaminy mogą być realizowane zdalnie.

Aplikuj już dzisiaj ! https://www.altkomakademia.pl/atut-2/?utm_source=TC&utm_medium=EMAIL&utm_campaign=AA&utm_term=BUTTON&utm_content=Mailing%20ATUT

Strona 1 z 90

Imieniny

Dzisiaj jest: 14 Sierpień 2020    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Szukaj w serwisie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 66
Wczoraj 54
Tydzień 334
Miesiąc 1021
Wszystkich 155807