Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.

Dnia 30 listopada 2012 r. odwiedziła naszą gminę Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.

Celem wizyty było nawiązanie bliższych kontaktów z Wójtem/Gminą Małdyty oraz podziękowanie od Ministra Polityki Socjalnej Rządu Obwodu Kaliningradzkiego dla Wójta za dotychczasowy wkład w rozwój współpracy transgranicznej/polsko-rosyjskiej. Pani Julia Zorjenko ściśle współpracuje z Ministerstwem Edukacji Rządu Obwodowego i była żywo zainteresowana rozwojem współpracy szkół podstawowych i gimnazjalnych z Małdyt i Kaliningradu, w świetle najbliższej wizyty dzieci z Kaliningradu w Małdytach w styczniu 2013 roku.

Wiele też słyszała o Centrum Sportowo-Rekreacyjnym, w otwarciu którego w lipcu br. brały udział zespoły dziecięce z Kaliningradu. Spotkanie było okazją do zwiedzenia kompleksu sportowo-rekreacyjnego i zaplanowania wspólnych przedsięwzięć w roku 2013 r.

Na podkreślenie zasługuje stwierdzenie Pani Wiceminister, że tak piękny obiekt w małej miejscowości naszego województwa, nie jest osiągalny nawet w Kaliningradzie.

Wizycie Pani Minister towarzyszyli nasi wieloletni znajomi i przyjaciele: Pan Aleksander Khalturin - Prezes Kaliningradzkiej Regionalnej Młodzieżowej Organizacji Społecznej TSUNAMI oraz Pan Grzegorz Kowalek Prezes Fundacji ADSUM w Żabim Rogu. Organizacja TSUNAMI ściśle współpracuje z Ministerstwem Polityki Socjalnej przy rozwiązywaniu problemów dzieci i młodzieży z rodzin patologicznych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. 

Dzięki współpracy Organizacji Tsunami z Fundacją Pogezania i Fundacją Adsum Pana Grzegorza Kowalka, kontakty Rosjan z gminą Małdyty sięgają roku 2006. 

 

 

Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.Wizyta Pani Julia Zorjenko - Wiceminister Polityki Socjalnej Rządu Obwodowego w Kaliningradzie.

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Szukaj w serwisie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 52
Wczoraj 83
Tydzień 239
Miesiąc 1764
Wszystkich 158928